Safmarz|فروشگاه کنسول بازی

سوالات متداول

01

ثبت سفارش

پاسخ : خیر ، پروسه سفارش و خرید کالا در صاف مرز فقط از طریق سایت میباشد.

پاسخ :  علاوه بر سابقه ، تجربه و محتوای غنی وب سایت صاف مرز، دارا بودن نماد اعتماد الکترونیکی به این کسب و کار رسمیت و اعتبار می‏‌بخشد. نماد اعتماد الکترونیکی توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت پس از بررسی فروشگاه اینترنتی و تطابق نحوه عملکرد آن با قوانین، اعطا می‏‌شود و کسب و کار اینترنتی دارای نماد به صورت مداوم تحت بررسی این سازمان قرار دارد. برای اطمینان بیشتر شما می‏‌توانید در صفحه اصلی وب سایت صاف مرز با کلیک روی نماد از جعلی نبودن آن اطمینان پیدا کنید.

پاسخ :  تا پیش از تایید نهایی سفارش و کلیک روی آیکون اتمام خرید شما می‌توانید سفارش را از سبد خرید خود حذف و یا اصلاح کنید.

پس از تایید نهایی سفارش و اتمام خرید و در مرحله پرداخت و ثبت سبد، شما قادر به حذف و تغییر سفارش نیستید. از این مرحله به بعد برای لغو یا تغییر آن، با صاف مرز تماس بگیرید.

پاسخ :  خیر، پس از انجام مراحل خرید و ثبت سفارش، پردازش سفارش شما به صورت خودکار از طریق  ایمیل اطلاع‏ رسانی خواهد شد و در صورتی که نیاز باشد کارشناسان فروش صاف مرز با شما تماس خواهند گرفت. 

کالاهای دارای قیمت که در سایت صاف مرز با وضعیت “موجود” مشخص شده، در انبار صاف مرز موجود و قابل سفارش گذاری هستند. بنابراین هنگام ثبت سفارش این کالاها نیازی به استعلام موجودی نیست و سفارش در سریع‏‌ترین زمان ممکن پردازش و تحویل خواهد شد. البته گاهی برای برخی از کالاها در صورت ثبت سفارش‏‌ها با تعداد بالا و همزمان، ممکن است موجودی آن کالا به اتمام برسد. در این موارد به سرعت اقدام به تکمیل موجودی کالا می‌شود ولی در صورت امکان پذیر نبودن، عرضه آن کالاها در سایت به صورت موقت متوقف می‌شود.

02

پرداخت هزینه

پاسخ : پرداخت مبلغ خرید در صاف مرز به سه صورت آنلاین ،انتقال مستقیم بانکی (واریز به حساب یا کارت به کارت ) و پرداخت در محل است. داشتن کارت اعتباری عضو شبکه‌ی شتاب برای پرداخت در محل تحویل کالا لازم است.

پاسخ :  شما می‌توانید با استفاده از همه کارت‏‌های بانکی عضو شبکه شتاب در سایت صاف مرز، هزینه سفارش را به صورت آنلاین پرداخت کنید.

پاسخ :  بله، هنگامی که تعداد و مبلغ سفارش از میزان خاصی بالاتر باشد امکان پرداخت نقدی وجود ندارد.

پاسخ :  گاهی ممکن است در هنگام پرداخت شبکه بانکی قطع شود و پرداخت ناموفق انجام شود. اما در این مواقع جای نگرانی وجود ندارد. در این حالت معمولاً پول شما در حساب‏‌های میانی بانک است و خود بانک مغایرت‏‌ها را رفع کرده و مبلغ را به صورت خودکار به حساب شما برگشت می‌‏دهد. اگر تا ۷۲ ساعت پول به حسابتان برگشت نخورد، آنگاه با بانک عامل پرداخت اینترنتی تماس بگیرید تا مغایرت برطرف شود.

پاسخ :  از آنجا که صاف مرز یک فروشگاه اینترنتی است و یکی از اهداف آن کاهش دادن سفرهای درون شهری غیر ضروری‏ است، تحویل حضوری سفارش در محل صاف مرز امکان‌پذیر نیست. اما در صورت نیاز می توانید با نمایندگی هر استان تماس بگیرید.

03

بن تخفیف

پاسخ :  در حال حاضر بن‏‌های تخفیف صاف مرز  یک الی دو ماه مهلت استفاده دارند و پس از این مدت باطل می‏‌شوند.

04

قیمت

در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد وزمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

پاسخ :  سیاست قیمت‏ گذاری در صاف مرز مبتنی بر اصول مشتری مداری و احترام به حقوق مصرف کننده است. به طور کلی قیمت‏‌ها در صاف مرز به دلیل واردات کالا به صورت مستقیم و حذف دلالان کاملا مناسب و رقابتی بوده و خرید از صاف مرز برای مشتریان به صرفه است. قیمت‌‏های ارائه شده برای کالاها در صاف مرز پایین تر از قیمت‌‏های خرده فروشی است که در بازار تعیین می‏‌شوند.